“BK Valmiera” spēlētāji Bērziņš un Kaufmanis karjeru turpinās “VEF Rīga”

Jānis Kaufmanis un Jānis Bērziņš turpinās spēlēt vienā komandā, bet šoreiz laukumā izies "VEF Rīga" formās

Jānis Kaufmanis un Jānis Bērziņš turpinās spēlēt vienā komandā, bet šoreiz laukumā izies "VEF Rīga" formās

“BK Valmiera” spēlētāji 18 gadus jaunais Jānis Bērziņš un 21 gadu jaunais Jānis Kaufmanis jaunajā sezonā pārstāvēs Latvijas čempionvienību “VEF Rīga”. Abi jaunie basketbolisti ir noslēguši ilgtermiņa sadarbības līgumus ar klubu un “BK Valmiera” komanda ir pagodināta, ka “VEF Rīga” izvēlējusies tieši šos divus talantīgos basketbolistus, kuriem būs iespēja savu karjeru turpināt spēcīgākajā Latvijas klubā.

“BK Valmiera” pamata mērķis ir profesionāli sagatavot jaunos, vietējos un talantīgos basketbolistus tā, lai tie savu karjeru un izaugsmi varētu turpināt valsts spēcīgākajos klubos un nākotnē būt palīgi arī nacionālajai izlasei.

Kluba ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš: “Šis noteikti ir liels notikums Valmieras basketbolam, jo tas ir kluba stratēģiskais mērķis – sagatavot spēlētājus augsta līmeņa klubiem un Latvijas valstsvienībai. Valmieras mūsdienu basketbola vēsturē ir tikai viens gadījums, kad kāds vietējās sporta skolas audzēknis izaugsmi turpina valsts spēcīgākajā basketbola klubā, taču tagad – faktiski pēdējo divu sezonu laikā – klubs ir sagatavojis divus spēlētājus. Protams, no vienas puses mums kā klubam ir žēl, ka komandu pamet pēdējo divu sezonu līderis, komandas kapteinis Jānis Kaufmanis un jaunais talants Jānis Bērziņš, taču no otras puses mums ir gandarījums, ka redzam mūsu darba rezultātus un novērtējumu. Vēlam spēlētājiem veiksmi un izturību, kā arī noteikti sekosim līdzi mūsu audzēkņu turpmākajām gaitām!”

Spēlētāju karjera

185cm garais Jānis Kaufmanis dzimis 1989.gadā. Pagājušajā sezonā “BK Valmiera” sastāvā bijis viens no komandas līderiem un Latvijas Basketbola līgā (LBL) laukumā vidēji aizvadījis 30 minūtes, kur guvis vidēji 12,9 punktus un izcīnījis 4,0 atlēkušās bumbas. Jānis Kaufmanis pagājušajā gadā iekļauts arī Latvijas vīriešu nacionālās izlases kandidātos, tāpat bijis jauniešu izlašu U16, U18 un U20 pamata sastāva spēlētājs.

201cm garais Jānis Bērziņš dzimis 1993.gadā. Pagājušajā sezonā “BK Valmiera” sastāvā Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlēs vidēji laukumā bijis 18 minūtes, guvis vidēji 6,1 punktu, savukārt Baltijas Basketbola līgā (BBL) aizvadījis spēlējis vidēji 16 minūtes un guvis 4,6 punktus. Šovasar Eiropas U-18 čempionātā bijis komandas rezultatīvākais spēlētājs, palīdzot Latvijas izlasei izcīnīt 10.vietu, savukārt janvāra sākumā notikušajā Baltijas kausa izcīņas turnīrā, kur Latvijas izlase uzvarēja, viņš tika atzīts par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju.